gawk 3.1.31 - en to ca translation catalogue (349 entries)

en: attempt to use scalar `%s' as array
ca: s'ha intentat usar la dada escalar «%s» com a una matriu

en: reference to uninitialized element `%s["%s"]'
ca: referència a un element sense valor inicial «%s["%s"]»

en: subscript of array `%s' is null string
ca: el subscript de matriu «%s» és una cadena nula

en: delete: illegal use of variable `%s' as array
ca: delete: és il·legal de la variable «%s» com a una matriu

en: delete: index `%s' not in array `%s'
ca: delete: l'índex «%s» no està en la matriu «%s»

en: %s: empty (null)
ca: %s: buit (nul)

en: %s: empty (zero)
ca: %s: buit (zero)

en: %s: table_size = %d, array_size = %d
ca: %s: mida_taula = %d, mida_matriu = %d

en: %s: is paramater
ca: %s: és un paràmetre

en: %s: array_ref to %s
ca: %s: ref_matriu a %s

en: asort: first argument is not an array
ca: asort: el primer argument no és una matriu

en: asort: second argument is not an array
ca: asort: el segon argument no és una matriu

en: %s to "%s" failed (%s)
ca: %s a "%s" ha fallat (%s)

en: standard output
ca: eixida estàndard

en: reason unknown
ca: motiu desconegut

en: exp: received non-numeric argument
ca: exp: s'ha rebut un argument que no és un número

en: exp: argument %g is out of range
ca: exp: l'argument %g està fora de rang

en: fflush: cannot flush: pipe `%s' opened for reading, not writing
ca: fflush: no es pot netejar: la canonada «%s» s'ha obert per a lectura, no per a escriptura

en: fflush: cannot flush: file `%s' opened for reading, not writing
ca: fflush: no es pot netejar: el fitxer «%s» s'ha obert per a lectura, no per a escriptura

en: fflush: `%s' is not an open file, pipe or co-process
ca: fflush: «%s» no és un fitxer obert, canonada o co-procés

en: index: received non-string first argument
ca: índex: el primer argument rebut no és una cadena

en: index: received non-string second argument
ca: índex: el segon argument rebut no és una cadena

en: int: received non-numeric argument
ca: int: s'ha rebut un argument no numèric

en: length: received non-string argument
ca: length: s'ha rebut un argument que no és una cadena

en: log: received non-numeric argument
ca: log: s'ha rebut un argument no numèric

en: log: received negative argument %g
ca: log: s'ha rebut l'argument negatiu %g

en: `$' is not permitted in awk formats
ca: no es permeten «$» en els formats awk

en: arg count with `$' must be > 0
ca: el compte d'arguments amb «$» ha de ser > 0

en: arg count %d greater than total number of supplied arguments
ca: el comte d'arguments %d és major que el nombre total d'arguments proporcionats

en: `$' not permitted after period in format
ca: no es permet «$» després d'un punt en el format

en: no `$' supplied for positional field width or precision
ca: no es proporciona «$» per a l'ample o precisió del camp de posició

en: `l' is meaningless in awk formats; ignored
ca: «l» manca de significat en els formats awk; serà ignorat

en: `l' is not permitted in POSIX awk formats
ca: «l» no està permés en els formats POSIX de awk

en: `L' is meaningless in awk formats; ignored
ca: «L» manca de significat en els formats awk; serà ignorat

en: `L' is not permitted in POSIX awk formats
ca: «L» no està permés en els formats POSIX de awk

en: `h' is meaningless in awk formats; ignored
ca: «h» manca de significat en els formats awk; serà ignorat

en: `h' is not permitted in POSIX awk formats
ca: «h» no està permés en els formats POSIX de awk

en: not enough arguments to satisfy format string
ca: no hi ha prou arguments per a satisfer el format d'una cadena

en: ^ ran out for this one
ca: ^ desbordament per a aquest

en: [s]printf: format specifier does not have control letter
ca: [s]printf: l'especificador de format no conté lletra de control

en: too many arguments supplied for format string
ca: s'han proporcionat masses arguments per a la cadena de format

en: printf: no arguments
ca: printf: sense arguments

en: sqrt: received non-numeric argument
ca: sqrt: s'ha rebut un argument no numèric

en: sqrt: called with negative argument %g
ca: sqrt: cridat amb l'argument negatiu %g

en: substr: start index %g is invalid, using 1
ca: substr: l'índex d'inici %g no és vàlid, usant 1

en: substr: non-integer start index %g will be truncated
ca: substr: l'índex d'inici no enter %g serà truncat

en: substr: length %g is <= 0
ca: substr: la longitud %g és <= 0

en: substr: non-integer length %g will be truncated
ca: substr: la longitud sobre un nombre no enter %g serà truncada

en: substr: source string is zero length
ca: substr: la cadena font és de longitud zero

en: substr: length %d at start index %d exceeds length of first argument (%d)
ca: substr: la longitud %d a l'índex d'inici %d excedeix la longitud del 1er argument (%d)

en: substr: start index %d is past end of string
ca: substr: l'índex d'inici %d sobrepassa l'acabament de la cadena

en: strftime: recieved non-string first argument
ca: strftime: el primer argument rebut no és una cadena

en: strftime: received empty format string
ca: strftime: s'ha rebut una cadena de format buida

en: strftime: recieved non-numeric second argument
ca: strftime: el segon argument rebut no és numèric

en: mktime: received non-string argument
ca: mktime: s'ha rebut un argument que no és una cadena

en: system: recieved non-string argument
ca: system: s'ha rebut un argument que no és una cadena

en: tolower: recieved non-string argument
ca: tolower: s'ha rebut un argument que no és una cadena

en: toupper: recieved non-string argument
ca: toupper: s'ha rebut un argument que no és una cadena

en: atan2: received non-numeric first argument
ca: atan2: el primer argument rebut no és numèric

en: atan2: received non-numeric second argument
ca: atan2: el segon argument rebut no és numèric

en: sin: received non-numeric argument
ca: sin: s'ha rebut un argument que no és numèric

en: cos: received non-numeric argument
ca: cos: s'ha rebut un argument que no és numèric

en: srand: received non-numeric argument
ca: srand: s'ha rebut un argument que no és numèric

en: match: third argument is not an array
ca: match: el tercer argument no és una matriu

en: gensub: 3rd argument of 0 treated as 1
ca: gensub: el tercer argument de 0 és tractat com a 1

en: lshift: received non-numeric first argument
ca: lshift: el primer argument rebut no és numèric

en: lshift(%lf, %lf): negative values will give strange results
ca: lshift(%lf, %lf): els valors negatius donaran resultats estranys

en: lshift(%lf, %lf): fractional values will be truncated
ca: lshift(%lf, %lf): els valors fraccionaris sernn truncats

en: lshift(%lf, %lf): too large shift value will give strange results
ca: lshift(%lf, %lf): un valor de desplaçament massa gran donarà resultats estranys

en: rshift: received non-numeric first argument
ca: rshift: el primer argument rebut no és numèric

en: rshift(%lf, %lf): negative values will give strange results
ca: rshift(%lf, %lf): els valors negatius donaran resultats estranys

en: rshift(%lf, %lf): fractional values will be truncated
ca: rshift(%lf, %lf): els valors fraccionaris seran truncats

en: rshift(%lf, %lf): too large shift value will give strange results
ca: rshift(%lf, %lf): un valor de desplaçament massa gran donarà resultats estranys

en: and: received non-numeric first argument
ca: and: el primer argument rebut no és numèric

en: and(%lf, %lf): negative values will give strange results
ca: and(%lf, %lf): els valors negatius donaran resultats estranys

en: and(%lf, %lf): fractional values will be truncated
ca: and(%lf, %lf): els valors fraccionaris seran truncats

en: or: received non-numeric first argument
ca: or: el primer argument rebut no és numèric

en: or(%lf, %lf): negative values will give strange results
ca: or(%lf, %lf): els valors negatius donaran resultats estranys

en: or(%lf, %lf): fractional values will be truncated
ca: or(%lf, %lf): els valors fraccionaris seran truncats

en: xor: received non-numeric first argument
ca: xor: el primer argument rebut no és numèric

en: xor(%lf, %lf): negative values will give strange results
ca: xor(%lf, %lf): els valors negatius donaran resultats estranys

en: xor(%lf, %lf): fractional values will be truncated
ca: xor(%lf, %lf): els valors fraccionaris seran truncats

en: compl: received non-numeric argument
ca: compl: s'ha rebut un argument que no és numèric

en: compl(%lf): negative value will give strange results
ca: compl(%lf): el valor negatiu donarà resultats estranys

en: compl(%lf): fractional value will be truncated
ca: compl(%lf): el valor fraccionari serà truncat

note: not there
en: dcgettext: `%s' is not a valid locale category
ca: dcgettext: «%s» no és una categoria local vàlida

en: `extension' is a gawk extension
ca: «extension» és una extensió gawk

en: extension: cannot open `%s' (%s)
ca: extension: no es pot obrir «%s» (%s)

en: extension: library `%s': cannot call function `%s' (%s)
ca: extension: biblioteca «%s»: no es pot cridar a la funció «%s» (%s)

en: Operation Not Supported
ca: Operació No Suportada

en: %s: option `%s' is ambiguous
ca: %s: l'opció «%s» és ambigua

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «--%s» no admet cap argument

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «%c%s» no admet cap argument

en: %s: option `%s' requires an argument
ca: %s: l'opció «%s» requereix un argument

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
ca: %s: no es reconeix l'opció «--%s»

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
ca: %s: no es reconeix l'opció «%c%s»

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
ca: %s: opció il·legal -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ca: %s: opció no vàlida -- %c

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: option requires an argument -- %c
ca: %s: l'opció requereix un argument -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ca: %s: l'opció «-W %s» és ambigua

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «-W %s» no admet cap argument

en: `-m[fr]' option irrelevant in gawk
ca: l'opción «-m[fr]» és irrellevant en gawk

en: -m option usage: `-m[fr] nnn'
ca: ús de l'opció -m: «-m[fr] nnn»

note: gawk specific options - now in getopt_long
en: %s: option `-W %s' unrecognized, ignored
ca: %s: no es reconeix l'opció «-W %s», serà ignorada

en: empty argument to `--source' ignored
ca: s'igonarà l'argument buit per a l'opció «--source»

en: environment variable `POSIXLY_CORRECT' set: turning on `--posix'
ca: la variable d'entorn «POSIXLY_CORRECT» està establerta: usant «--posix»

note: both on command line
en: `--posix' overrides `--traditional'
ca: «--posix» solapa a «--traditional»

en: `--posix'/`--traditional' overrides `--non-decimal-data'
ca: «--posix» i «--traditional» solapen a «--non-decimal-data»

en: runing %s setuid root may be a security problem
ca: executar %s com a setuid root pot ser un problema de seguretat

en: can't set mode on stdin (%s)
ca: no es pot establir el mode en l'entrada estàndard (%s)

en: can't set mode on stdout (%s)
ca: no es pot establir el mode en l'eixida estàndard (%s)

en: can't set mode on stderr (%s)
ca: no es pot establir el mode en l'eixida d'error estàndard (%s)

en: no program text at all!
ca: no hi ha cap text per al programa!

note: Not factoring out common stuff makes it easier to translate.
en: Usage: %s [POSIX or GNU style options] -f progfile [--] file ...
ca: Ús: %s [opcions d'estil POSIX o GNU] -f fitx_prog [--] fitxer ...

en: Usage: %s [POSIX or GNU style options] [--] %cprogram%c file ...
ca: Ús: %s [opcions d'estil POSIX o GNU] [--] %cprograma%c fitxer ...

note: GNU long options info. This is too many options.
en: POSIX options:		GNU long options:
ca: Opcions POSIX:		Opcions llargues GNU:

en: 	-f progfile		--file=progfile
ca: 	-f fitx_prog		--file=fitx_prog

en: 	-F fs			--field-separator=fs
ca: 	-F fs			--field-separator=fs (fs=sep_camp)

en: 	-v var=val		--assign=var=val
ca: 	-v var=valor		--assign=var=valor

en: 	-m[fr] val
ca: 	-m[fr] valor

en: 	-W dump-variables[=file]	--dump-variables[=file]
ca: 	-W dump-variables[=fitxer] --dump-variables[=fitxer]

en: 	-W profile[=file]	--profile[=file]
ca: 	-W profile[=fitxer]	--profile[=fitxer]

en: 	-W source=program-text	--source=program-text
ca: 	-W source=text_prog	--source=text_prog

en: 
    To report bugs, see node `Bugs' in `gawk.info', which is
ca: 
    Per a informar d'errors, consulteu el node «Bugs» en «gawk.info», que està

en: section `Reporting Problems and Bugs' in the printed version.
ca: a la secció «Reporting Problems and Bugs» de la versió impresa.

en: Copyright (C) 1989, 1991-%d Free Software Foundation.
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
ca: Copyright (C) 1989, 1991-%d Free Software Foundation.
    
    Aquest programa és programari lliure; pot redistribuir-se i/o modificar-se
    sota els termes de la Llicència Pública General de GNU tal i como està
    publicada per la Free Software Foundation; ja siga en la versió 2 de la
    Llicència, o (a la vostra elecció) qualsevol versió posterior.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
ca: Aquest programa es distribueix amb l'esperança de que serà d'utilitat,
    però SENSE CAP GARANTIA; fins i tot sense la garantia implícita de
    COMERCIABILITAT o IDONEÏTAT PER A UN PROPÒSIT EN PARTICULAR.
    Per a més detalls consulteu la Llicència Pública General de GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA  02111-1307, USA.
ca: Junt amb aquest programa hauríeu d'haber rebut una còpia de la Llicència
    Pública General de GNU; si no és així, escriviu a la Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA  02111-1307, USA.

en: -Ft does not set FS to tab in POSIX awk
ca: -Ft no permet inicialitzar FS a un tabulador en la versió POSIX de awk

en: invalid syntax in name `%s' for variable assignment
ca: sintaxi no vàlida en el nom «%s» per a l'asignació de la variable

en: floating point exception
ca: excepció de coma flotant

en: fatal error: internal error
ca: error fatal: error intern

en: no pre-opened fd %d
ca: no s'ha pre-obert el descriptor fd per a %d

en: could not pre-open /dev/null for fd %d
ca: no es pot pre-obrir /dev/null per al descriptor fd %d

en: could not find groups: %s
ca: no es poden trobar els grups: %s

en: could not open `%s' for writing: %s
ca: no es pot obrir «%s» per a escriptura: %s

en: sending profile to standard error
ca: enviant el perfil a l'eixida d'error estàndard

en: internal error: Node_var with null vname
ca: error intern: Node_var amb vname nul

en: internal error: Node_var_array with null vname
ca: error intern: Node_var_array amb vname nul

en: function `%s' called with space between name and `(',
    %s
ca: s'ha cridat a la funció «%s» amb espai entre el nom i el «(»,
    %s

en: or used in other expression context
ca: o s'ha emprat en un altre context de l'expressió

en: attempt to use array `%s' in a scalar context
ca: s'ha intentat usar la matriu «%s» en un context escalar

en: illegal type (%s) in tree_eval
ca: tipus il·legal (%s) en tree_eval

en: attempt to use function `%s' as array
ca: s'ha intentat usar la funció «%s» com a una matriu

en: `%s' is a function, assignment is not allowed
ca: «%s» és una funció, l'assignació no és permesa

note: in gawk for a while
en: assignment is not allowed to result of builtin function
ca: no es permet l'assignació per a obtindre un resultat d'una funció interna

note: \n on purpose, with \n in ctime() output
en: 	# gawk profile, created %s
ca: 	# perfil gawk, creat %s

en: 	# BEGIN block(s)
ca: 	# Bloc(s) INICI

en: 	# Rule(s)
ca: 	# Regla(es)

en: 	# END block(s)
ca: 	# Bloc(s) FINAL

en: 
    	# Functions, listed alphabetically
ca: 
    	# Funcions, llistades alfabèticament

en: unexpected type %s in prec_level
ca: tipus %s inesperat en prec_level

en: Success
ca: Èxit

note: REG_NOERROR
en: No match
ca: No hi ha concordança

note: REG_NOMATCH
en: Invalid regular expression
ca: Expressió regular no vàlida

note: REG_BADPAT
en: Invalid collation character
ca: Caràcter de comparació no vàlid

note: REG_ECOLLATE
en: Invalid character class name
ca: Nom de classe de caràcters no vàlid

note: REG_ECTYPE
en: Trailing backslash
ca: Barra invertida extra al final

note: REG_EESCAPE
en: Invalid back reference
ca: Referència cap enradera no vàlida

note: REG_ESUBREG
en: Unmatched [ or [^
ca: [ o [^ desemparellats

note: REG_EBRACK
en: Unmatched ( or \(
ca: ( o \( desemparellats

note: REG_EPAREN
en: Unmatched \{
ca: \{ desemparellat

note: REG_EBRACE
en: Invalid content of \{\}
ca: Contingut no vàlid de \{\}

note: REG_BADBR
en: Invalid range end
ca: Final de rang no vàlid

note: REG_ERANGE
en: Memory exhausted
ca: Memòria exhaurida

note: REG_ESPACE
en: Invalid preceding regular expression
ca: Expressió regular precedent no vàlida

note: REG_BADRPT
en: Premature end of regular expression
ca: Fí prematura de l'expressió regular

note: REG_EEND
en: Regular expression too big
ca: L'expressió regular és massa gran

note: REG_ESIZE
en: Unmatched ) or \)
ca: ) o \) desemparellats

en: No previous regular expression
ca: No hi ha una expressió regular prèvia

en: BEGIN blocks must have an action part
ca: Els blocs INICI han de tindre una part d'acció

en: END blocks must have an action part
ca: Els blocs FINAL han de tindre una part d'acció

en: `%s' is a built-in function, it cannot be redefined
ca: «%s» és una funció interna, no pot ser redefinida

en: statement may have no effect
ca: la declaració podria no tindre efecte

en: plain `print' in BEGIN or END rule should probably be `print ""'
ca: el «print» simple en la regla INICI o FINAL probablement ha de ser «print ""»

en: `next' used in BEGIN or END action
ca: «next» és usat dintre de l'acció INICI o FINAL

en: `nextfile' is a gawk extension
ca: «nextfile» és una extensió de gawk

en: `nextfile' used in BEGIN or END action
ca: «nextfile» és usat dintre de l'acció INICI o FINAL

en: `return' used outside function context
ca: «return» és usat fora del context d'una funció

en: `delete array' is a gawk extension
ca: «delete array» és una extensió de gawk

en: multistage two-way pipelines don't work
ca: les canonades bidireccionals multi-etapes no funcionen

en: regular expression on right of assignment
ca: expressió regular a la dreta d'una assignació

en: non-redirected `getline' undefined inside END action
ca: «getline» no redirigit sense definir dintre de l'acció FINAL

en: regular expression on left of `~' or `!~' operator
ca: expressió regular a l'esquerra de l'operador «~» o «!~»

en: regexp constant `/%s/' looks like a C comment, but is not
ca: la constant d'expressió regular «/%s/» sembla un comentari en C, perà no ho és

en: regular expression on right of comparison
ca: expressió regular a la derta de la comparació

en: non-redirected `getline' undefined inside BEGIN or END action
ca: «getline» no redirigit sense definir dintre de l'acció INICI o FINAL

en: call of `length' without parentheses is not portable
ca: la crida de «length» sense parèntesis no és portable

en: call of `length' without parentheses is deprecated by POSIX
ca: la crida de «length» sense parèntesis està desaprovada per POSIX

en: invalid subscript expression
ca: expressió de subscript no vàlida

en: fptr %x not in tokentab
ca: fptr %x no està en la taula de referència

en: unexpected newline
ca: nova línia inesperada

en: empty program text on command line
ca: el text del programa en la línia de comandaments està buit

en: can't open source file `%s' for reading (%s)
ca: no es pot obrir el fitxer font «%s» per a lectura (%s)

en: can't read sourcefile `%s' (%s)
ca: no es pot llegir el fitxer font «%s» (%s)

en: source file `%s' is empty
ca: el fitxer font «%s» està buit

en: source file does not end in newline
ca: el fitxer font no finalitza amb un retorn de carro

en: unterminated regexp ends with `\' at end of file
ca: expressió regular sense finalitzar acaba amb «\» al final del fitxer

en: unterminated regexp
ca: expressió regular sense finalitzar

en: unterminated regexp at end of file
ca: expressió regular sense finalitzar al final del fitxer

en: use of `\ #...' line continuation is not portable
ca: l'ús de «\ #...» com a continuació de línia no és portable

en: backslash not last character on line
ca: la barra invertida no és l'últim caràcter en la línia

en: POSIX does not allow operator `**='
ca: POSIX no permet l'operador «**=»

en: old awk does not support operator `**='
ca: l'antic awk no suporta l'operador «**=»

en: POSIX does not allow operator `**'
ca: POSIX no permet l'operador «**»

en: old awk does not support operator `**'
ca: l'antic awk no suporta l'operador «**=»

en: operator `^=' is not supported in old awk
ca: l'operador «^=» no està suportat en l'antic awk

en: operator `^' is not supported in old awk
ca: l'operador «^» no està suportat en l'antic awk

en: unterminated string
ca: cadena sense finalitzar

en: invalid char '%c' in expression
ca: caràcter «%c» no vàlid en l'expressió

en: `%s' is a gawk extension
ca: «%s» és una extensió de gawk

en: `%s' is a Bell Labs extension
ca: «%s» és una extensió de Bell Labs

en: POSIX does not allow `%s'
ca: POSIX no permet «%s»

en: `%s' is not supported in old awk
ca: «%s» no està suportat en l'antic awk

en: `goto' considered harmful!
ca: «goto» se considera nefast!

en: %d is invalid as number of arguments for %s
ca: %d no és vàlid com a nombre d'arguments per a %s

en: match: third argument is a gawk extension
ca: match: el tercer argument és una extensió de gawk

en: %s: string literal as last arg of substitute has no effect
ca: %s: la cadena literal com a últim argument de substitució no té efecte

en: sub third parameter is not a changeable object
ca: sub: el tercer argument no és un objecte intercanviable

en: gsub third parameter is not a changeable object
ca: gsub: el tercer argument no és un objecte intercanviable

en: close: second argument is a gawk extension
ca: close: el segon argument és una extensió de gawk

en: use of dcgettext(_"...") is incorrect: remove leading underscore
ca: l'ús de dcgettext(_"...") no és correcte: elimineu el guió baix inicial

en: function `%s': parameter #%d, `%s', duplicates parameter #%d
ca: funció «%s»: paràmetre #%d, «%s», duplica al paràmetre #%d

en: function `%s': parameter `%s' shadows global variable
ca: funció «%s»: paràmetre «%s» ofusca la variable global

en: could not open `%s' for writing (%s)
ca: no es pot obrir «%s» per a escriptura (%s)

en: %s: close failed (%s)
ca: %s: tancament erroni (%s)

en: shadow_funcs() called twice!
ca: shadow_funcs() crida dos vegades!

en: function `%s': can't use function name as parameter name
ca: funció «%s»: no pot usar el nom de la funció com a paràmetre

en: function name `%s' previously defined
ca: nom de la funció «%s» definida prèviament

en: function `%s' called but never defined
ca: es crida a la funció «%s» però no s'ha definit

en: function `%s' defined but never called
ca: es defineix la funció «%s» però no s'ha cridat mai

en: regexp constant for parameter #%d yields boolean value
ca: l'expressió regular constant per al paràmetre #%d condueix a un valor booleà

en: Unfinished \ escape
ca: seqüència d'eixida \ sense finalitzar

note: Cases: {M} - exact count {M,} - minimum count, maximum is infinity {M,N} - M through N
en: unfinished repeat count
ca: repetició del comptador sense finalitzar

en: malformed repeat count
ca: repetició del comptador malformada

en: Unbalanced [
ca: [ sense aparellar

en: Unbalanced (
ca: ( sense aparellar

en: No regexp syntax bits specified
ca: No s'especifiquen els bits de sintaxi de l'expressió regular

en: Unbalanced )
ca: ) sense aparellar

en: out of memory
ca: memòria esgotada

en: split: second argument is not an array
ca: split: el segon argument no és una matriu

en: split: null string for third arg is a gawk extension
ca: split: la cadena nul·la per al tercer argument és una extensió de gawk

en: `FIELDWIDTHS' is a gawk extension
ca: «FIELDWIDTHS» és una extensió de gawk

en: field %d in FIELDWIDTHS, must be > 0
ca: el camp %d en FIELDWIDTHS, hauria de ser > 0

en: null string for `FS' is a gawk extension
ca: la cadena nul·la per a «FS» és una extensió de gawk

en: cmd. line:
ca: línia cmd.:

en: warning:
ca: ADVERTIMENT:

en: error:
ca: Error:

en: fatal:
ca: Fatal:

en: unknown nodetype %d
ca: tipo de node %d desconegut

en: buffer overflow in genflags2str
ca: desbordament del cau temporal en genflags2str

en: for loop: array `%s' changed size from %d to %d during loop execution
ca: bucle for: la matriu «%s» ha canviat de mida de %d a %d durant l'execució del bucle

en: `break' outside a loop is not portable
ca: «break» a fora d'un bucle no és portable

en: `break' outside a loop is not allowed
ca: no es permet «break» a fora d'un bucle

en: `continue' outside a loop is not portable
ca: «continue» fora d'un bucle no és portable

en: `continue' outside a loop is not allowed
ca: no es permet «continue» a fora d'un bucle

en: `next' cannot be called from a BEGIN rule
ca: «next» no es pot cridar des d'una regla INICI

en: `next' cannot be called from an END rule
ca: «next» no es pot cridar des d'una regla FINAL

en: `nextfile' cannot be called from a BEGIN rule
ca: «nextfile» no es pot cridar des d'una regla INICI

en: `nextfile' cannot be called from an END rule
ca: «nextfile» no es pot cridar des d'una regla FINAL

en: statement has no effect
ca: la sentència no té efecte

en: reference to uninitialized variable `%s'
ca: referència a una variable sense inicialitzar «%s»

en: can't use function name `%s' as variable or array
ca: no es pot usar el nom de la funció «%s» com a variable o matriu

en: reference to uninitialized argument `%s'
ca: referència a un argument sense inicialitzar «%s»

en: assignment used in conditional context
ca: assignació usada en un context condicional

en: concatenation: side effects in one expression have changed the length of another!
ca: concatenació: els efectes colaterals en una expressió han canviat la longitud d'una altra!

en: division by zero attempted
ca: s'ha intentat una divisió per zero

en: division by zero attempted in `%%'
ca: s'ha intentat una divisió per zero en «%%»

en: division by zero attempted in `/='
ca: s'ha intentat una divisió per zero en «/=»

en: division by zero attempted in `%%='
ca: s'ha intentat una divisió per zero en «%%=»

en: %s (from %s)
ca: %s (de %s)

en: function `%s' called with more arguments than declared
ca: s'ha cridat a la funció «%s» amb més arguments dels declarats

en: function `%s' not defined
ca: la funció «%s» no està definida

en: function %s called
ca: s'ha cridat a la funció %s

en: 
    	# Function Call Stack:
ca: 
    	# Pila de Crides a les Funcions:

en: 	# -- main --
ca: 	# -- principal --

en: attempt to field reference from non-numeric value
ca: s'ha intentat una referència de camp a partir d'un valor no numèric

en: attempt to reference from null string
ca: s'ha intentat una referència a partir d'una cadena nul·la

en: attempt to access field %d
ca: s'ha intentat accedir al camp %d

en: attempt to use scalar parameter `%s' as an array
ca: s'ha intentat usar un paràmetre escalar «%s» com a una matriu

en: `IGNORECASE' is a gawk extension
ca: «IGNORECASE» és una extensió de gawk

en: `BINMODE' is a gawk extension
ca: «BINMODE» és una extensió de gawk

en: bad `%sFMT' specification `%s'
ca: «%sFMT» especificació errònia «%s»

en: turning off `--lint' due to assignment to `LINT'
ca: desactivant «--lint» degut a una assignació a «LINT»

en: NF set to negative value
ca: NF s'inicialitza sobre un valor negatiu

en: cannot open file `%s' for reading (%s)
ca: no es pot obrir el fitxer «%s» per a lectura (%s)

en: close of fd %d (`%s') failed (%s)
ca: la finalització del descriptor fd %d («%s») ha fallat  (%s)

en: invalid tree type %s in redirect()
ca: tipus d'arbre %s no vàlid dintre de redirect()

en: expression in `%s' redirection only has numeric value
ca: l'expressió en la redirecció «%s» solt té un valor numèric

en: expression for `%s' redirection has null string value
ca: l'expressió per a la redirecció «%s» té un valor de cadena nul·la

en: filename `%s' for `%s' redirection may be result of logical expression
ca: el fitxer «%s» per a la redirecció «%s» pot ser resultat d'una expressió lògica

en: unnecessary mixing of `>' and `>>' for file `%.*s'
ca: mescla innecessària de «>» i «>>» per al fitxer «%.*s»

en: can't open pipe `%s' for output (%s)
ca: no es pot obrir la canonada «%s» per a l'eixida (%s)

en: can't open pipe `%s' for input (%s)
ca: no es pot obrir la canonada «%s» per a l'entrada (%s)

en: can't open two way socket `%s' for input/output (%s)
ca: no es pot obrir un socket bidireccional «%s» per a les entrades/eixides (%s)

en: can't open two way pipe `%s' for input/output (%s)
ca: no es pot obrir una canonada bidireccional «%s» per a les entrades/eixides (%s)

en: can't redirect from `%s' (%s)
ca: no es pot redirigir des de «%s» (%s)

en: can't redirect to `%s' (%s)
ca: no es pot redirigir cap a «%s» (%s)

en: reached system limit for open files: starting to multiplex file descriptors
ca: s'ha arribat al límit del sistema per a fitxers oberts: es començarà a multiplexar els descriptors de fitxer

note: do_lint &&
en: close of `%s' failed (%s).
ca: la finalització de «%s» ha fallat  (%s)

note: surely this is the only reason ???
en: too many pipes or input files open
ca: masses canonades o fitxers d'entrada oberts

en: close: second argument must be `to' or `from'
ca: close: el segon argument hauria de ser «to» o «from»

en: close: `%.*s' is not an open file, pipe or co-process
ca: close: «%.*s» no és un fitxer obert, canonada o co-procés

note: update ERRNO manually, using errno = ENOENT is a stretch.
en: close of redirection that was never opened
ca: finalització d'una redirecció que no s'ha obert

en: close: redirection `%s' not opened with `|&', second argument ignored
ca: close: la redirecció «%s» no s'obre amb «|&», s'ignora el segon argument

en: failure status (%d) on pipe close of `%s' (%s)
ca: estaus de falla (%d) en la finalització de la canonada «%s» (%s)

en: failure status (%d) on file close of `%s' (%s)
ca: estatus de falla (%d) en la finalització del fitxer «%s» (%s)

en: no explicit close of socket `%s' provided
ca: no s'aporta la finalització explícita del socket «%s»

en: no explicit close of co-process `%s' provided
ca: no s'aporta la finalització explícita del co-procés «%s»

en: no explicit close of pipe `%s' provided
ca: no s'aporta la finalització explícita de la canonada «%s»

en: no explicit close of file `%s' provided
ca: no s'aporta la finalització explícita del fitxer «%s»

en: error writing standard output (%s)
ca: error a l'escriure en l'eixida estàndard (%s)

en: error writing standard error (%s)
ca: error a l'escriure en l'eixida d'error estàndard (%s)

en: pipe flush of `%s' failed (%s).
ca: la neteja de la canonada de «%sx» ha fallat (%s).

en: co-process flush of pipe to `%s' failed (%s).
ca: la neteja de la canonada per al co-procés de «%sx» ha fallat (%s).

en: file flush of `%s' failed (%s).
ca: la neteja del fitxer «%sx» ha fallat (%s).

note: /inet/raw client not ready yet
en: /inet/raw client not ready yet, sorry
ca: el client /inet/raw encara no està a punt, ho sento

en: only root may use `/inet/raw'.
ca: sols el root pot usar «/inet/raw».

note: /inet/raw server not ready yet
en: /inet/raw server not ready yet, sorry
ca: el servidor /inet/raw encara no està a punt, ho sento

en: no (known) protocol supplied in special filename `%s'
ca: no s'aporta cap protocol (conegut) en el nom del fitxer especial «%s»

en: special file name `%s' is incomplete
ca: el nom del fitxer especial «%s» està incomplet

en: local port invalid in `%s'
ca: port local no vàlid en «%s»

en: must supply a remote hostname to `/inet'
ca: s'ha de subministrar un nom de sistema remot a «/inet»

en: must supply a remote port to `/inet'
ca: s'ha de subministrar un port remot a «/inet»

en: remote port invalid in `%s'
ca: port remot no vàlid en «%s»

en: TCP/IP communications are not supported
ca: les comunicacions TCP/IP no estan suportades

en: file `%s' is a directory
ca: el fitxer «%s» és un directori

en: use `PROCINFO["%s"]' instead of `%s'
ca: useu «PROCINFO["%s"]» en comptes de «%s»

en: use `PROCINFO[...]' instead of `/dev/user'
ca: useu «PROCINFO[...]» en comptes de «/dev/user»

en: could not open `%s', mode `%s'
ca: no es pot obrir «%s», mode «%s»

note: connect pipes to stdin and stdout close stdout connect pipe input to stdout
en: moving pipe to stdout in child failed (dup: %s)
ca: ha fallat la redirecció cap a l'eixida estàndard dels processos fills (dup: %s)

note: close stdin connect pipe output to stdin
en: moving pipe to stdin in child failed (dup: %s)
ca: ha fallat la redirecció cap a l'entrada estàndard dels processos fills (dup: %s)

en: restoring stdout in parent process failed
ca: ha fallat la restauració de l'eixida estàndard en el procés pare

en: restoring stdin in parent process failed
ca: ha fallat la restauració de l'entrada estàndard en el procés pare

en: close of stdout in child failed (%s)
ca: ha fallat la finalització de l'eixida estàndard en els processos fills (%s)

en: close of stdin in child failed (%s)
ca: ha fallat la finalització de l'entrada estàndard en els processos fills (%s)

en: close of pipe failed (%s)
ca: ha fallat la finalització de la canonada (%s)

en: `|&' not supported
ca: «|&» no està suportat

en: cannot open pipe `%s' (%s)
ca: no es pot obrir la canonada «%s» (%s)

en: cannot create child process for `%s' (fork: %s)
ca: no es pot crear el procés fill per a «%s» (fork: %s)

en: data file `%s' is empty
ca: el fitxer de dades «%s» està buit

en: internal error: file `%s', line %d
ca: error intern: fitxer «%s», línia %d

en: error reading input file `%s': %s
ca: error en llegir el fitxer d'entrada «%s»: %s

en: multicharacter value of `RS' is a gawk extension
ca: el valor multicaràcter de «RS» és una extensió de gawk

en: backslash at end of string
ca: barra invertida al final de la cadena

en: POSIX does not allow `\x' escapes
ca: POSIX no permet seqüències d'escapada «\x»

en: no hex digits in `\x' escape sequence
ca: no hi ha dígits hexadecimals en la seqüència d'escapada «\x»

en: escape sequence `\%c' treated as plain `%c'
ca: la seqüència d'escapada «\%c» és tractada com a una simple «%c»

en: %s %s `%s': could not set close-on-exec: (fcntl: %s)
ca: %s %s «%s»: no es pot inicialitzar close-on-exec: (fcntl: %s)
